Player Placement Groups


 

U11 Boys Placement Groups for Session 1, Wednesday March 11.

 

Group A 5:45-6:45   Group B 6:45-7:45   Group C 7:45-8:45
First Name Last Name   First Name Last Name   First Name Last Name
Chuby Adaji   Landon Arams   Millar Anderson
Shayaal Afridi   Mohammad Belghasem   Nicolas Avila
Ibrahim Al Zoubi   Bryson Browne   Hudson Baker
Oskar Atkins   Levi Carleton   Mikhyan Baker
Kagan Belyk   Samuel Cooke   Bayo Balogun
Aiden Benesh   Matthew Cooley   Zechariah Bustamante
Nolan Boese   Ben Crockett   Carson Cuff
Lex Campbell   Gabriel Doepker   Linkin Downing
Temiloluwa Dare-Peters   Lucas Epp   Murray Fairweather
Chase Desanghere   Cole Friesen   Beckett Friesen
Olivier Duhaime   Liam Giles   Ripan kainth
Ahmed El Haddad   Spencer Gillies   Yossi MacMillan
Aden Gaucher   Carson Goudie   Jack McHugh
Jacob Grenier   Morley Jones   Odin Miehe
Jason Guan   Liam Kelly   Hashem Momani
Myles Harder   Andrew Knihnitski   Jack Murphy
Eason Huang   Pano McCartney   Noah Neufeldt
Lucas James   Quinn Millar   Otys Pisio
Logan Katona   Beckett Nelson   Yousif Qasan
Carson McTavish   Sebastian Nutt   Zaidan Seeseequasis
Gabriel Myers   Ethan Pawlachuk   Benjamin Stanzel
Affan Nayif   Michael Pawlachuk   Bryson Trew
Jack Neufeld   Lionel Reschny   Caleb Ukrainetz
Morris Parson   Madden Scott   Diego Urbaez
Aiden Phaneuf   Tyler Shepherd   Zayden Verbeke
Maksimus Sander   Liam Sotnikow   Naum Vlahu
Cian Soanes   Symington Walsworth   Hamish Watts
Hayden Spence   James (Alex) Winkel   Gregory Zentner
Jonathan Taillon            
Isaac Wallace            

 

 

U11 Girls Placement Groups for Session 1, Thursday March 12.

 

Group A     Group B  
First Name Last Name   First Name Last Name
Madeleine Beaudoin   Rennata Bastidas
Laura Bennett   Lola Bratvold
Sofia Boutin   Clara Buttinger
Greta Buchko   Emilie Cook
Briony Craig   Sierra Deibert
Vivianna Degtyareva   Elizabeth Dunn
Teghan Dodd   Mackenzie Eggum
Simone Dutton   Bronwyn Elliott
Kaylee Espeseth   Chloe Francis
Amelia Francis   Eliana Hein
Vienna Gamble   Poe Holley
Miller Klassen   Grier Holt Mellor
Lucy Knoll   Maya Hussain
Cooper Loshack   Brook Jordan
Sydney Loucks   Avery Kawa
Reegan Mamchur   Izabella Ledoux
Finn Nolan   Neala Manning
Georgia Schock   Ava McDonald
Addison Sherwood   Audrey McQueen
Emma Storey   Emily Pegg
Mackenna VAUGHAN   Camille Price
Claire Walsh   Scarlett Salahub
      Keira Saunders
      Eve Seitz
      Juliette Smith
      Sadie Stuart
      Alice Turnbull
      Marin Van Olst
      Harlow Wozniak

 

 

Upcoming Events


May. 17, 2020 to Jun. 26, 2020

Eastside's eSchool
Eastside's eSchool is your home for high-quality digital soccer education for athletes.

read more »


WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.